آموزش استفاده و شارژ گیفت کارت گوگل پلی

------------


برای خرید گیفت کارت گوگل پلی ( Google Play Gift Card  ) اسکن دار و معتبر کشور آمریکا، می توان با جستجو در سایت گوگل فروشگاه های زیادی رو پیدا کنید و یا پیشنهاد ما به شما سایت اول سایت دوم سایت سوم مراجعه کنید. پس از طی کردن مراحل خرید، همان لحظه میتوانید کد گیفت کارد خود را از طریق پیامک و ایمیل دریافت نمایید.

 کاربران گرامی توجه داشته باشید که اگر تمام مراحل این آموزش را با دقت و طبق راهنما طی کرده اید ولی بازهم مشکل شما پابرجاست؛ باید با پشتیبان گوگل به آدرس play.google.com/support مراجعه نموده و از قسمت Contact Us  با تکنسین های گوگل مکاتبه نموده و مشکل خود را مطرح نمایید. توجه داشته باشید که در صورت داشتن دانش اندکی در زبان انگلیسی می‌توانید با اپراتور گوگل بصورت آنلاین چت کرده و مشکل خود را برای آنها توضیح دهید. توجه داشته باشید که دانستن زبان انگلیسی حتی در حد ابتدایی می‌تواند مفهوم شما را به فرد مذکور برساند چرا که آنها مکاتبات زیادی را با این چنین افراد داشته و منظور شما را متوجه خواهند شد. پس از این بابت هراسی نداشته و موضوع خود را با آنها در میان بگذارید. البته باید کاملا به این نکته توجه داشته باشید که هویت ایرانی شما برای فرد مذکور نباید آشکار شود.

اگر هنگام خرید، پیغام Your order could not be processed please try again را مشاهده کردید؛ یکبار دستگاه خود را خاموش و سپس روشن کرده و یک اپلیکیشن را اجرا کرده و سپس اقدام به خرید نمایید.

اگر هویت ایرانی شما به هر دلیلی از جمله رعایت نکردن اقدامات امنیتی مبنی بر مخفی کردن آن برای گوگل آشکار شود و اکانت شما از جانب گوگل بسته شود؛ ایمیلی از جانب گوگل برای شما ارسال خواهد شد و یا هنگام ورود به صفحه والت (Wallet) گوگل از شما درخواست ارسال مدارک می‌شود. حال نیاز است تا مدارک سازی کرده و به اصطلاح هویت آمریکایی خود را تایید کنید. برای این منظور باید آی دی کارت آمریکایی از آدرس زیر دریافت کرده و از فتوشاپ کاری حرفه ای استفاده کنید تا مشخصات شما را بدون اشتباهات گرافیکی وارد عکس مذکور کرده و سپس آنرا برای گوگل جهت بازبینی ارسال کنید.

«لینک دریافت آی‌دی کارت آمریکا»

به یاد داشته باشید که گوگل برای بررسی این مدارک  از کارشناسان حرفه ای استفاده خواهد کرد و هر گونه اشتباهات و تغییرات ناشیانه در این عکسها را به راحتی متوجه خواهد شد.

نکته ای که باید بدان توجه داشت و مجددا ذکر میشود این است که به هیچ وجه نباید هویت ایرانی کاربران برای گوگل فاش شود. بنابراین در تمامی مراحل "ردیم" (Redeem) کردن و یا مصرف اعتبار گیفت کارت خود باید تمامی راههای ممکن مبنی بر شناسایی هویت خود را مد نظر قرار دهید. راه هایی از جمله استفاده نکردن از آی پی ایران؛ نبود سیم کارت داخل دستگاه در زمان انجام "ردیم" و یا خرید و مصرف اعتبار، خاموش کردن جی پی اس دستگاه و مسدود کردن هر امکانی که به هر نحوی هویت و مکان شما را برای گوگل برملا خواهد کرد. برای این منظور راهنمایی که با گوشی سامسونگ طی شده است را در اختیار کاربران گرامی قرار داده ایم؛ دقت داشته باشید که در دستگاه های مختلف امکان دارد مراحل اندکی متفاوت باشد، ولی کلیت همگی به یک مسیر یکسان ختم خواهد شد. ابتدا برنامه Google Settings را از بین اپلیکیشن های دستگاه خود پیدا کرده و اجرا کنید:

حال بر روی گزینهLocation کلیک کنید:

در اینجا باید تیک گزینه یAccess Location را برداشته و در پنجره باز شده گزینه Ok  را فشار دهید:

دقت داشته باشید که هرگونه اطلاعاتی مانند شماره تلفن، آدرس و ... درون اکانت جی میل (Gmail)، گوگل پلاس  (Google Plus) و یا Wallet (والت) نباشد. اگر در زمان مصرف اعتبار گیف کارت خود با خطا Valid Google Account Required روبرو شده و یا محصولی که قصد خرید آنرا دارید به رنگ خاکستری درآمده و شما قابلیت خرید را ندارید؛ این بدان معنی است که گوگل متوجه شده که شما ایرانی هستید و فعالیت شما را مسدود کرده است.

در این حالت نیاز است که سیم کارت خود را از دستگاه خارج کرده و از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده کنید. ترجیحا نرم افزار تغییر آی پی را خریداری کنید زیرا نرم افزارهای رایگان تغییر آی پی توسط میلیون ها کاربر استفاده شده و گوگل به آنها آشنا است و بازهم متوجه ایرانی بودن شما خواهد شد. دقت داشته باشید که پس از اطمینان از رعایت موارد ذکر شده اقدام به استفاده از گیفت کارت خود نمایید زیرا با هر بار عمل اشتباه، گوگل به اکانت شما حساستر خواهد شد و آنرا بلاک خواهد کرد که در پی آن باید مدارکی مبنی بر آمریکایی بودن خود برای آنها ارسال کنید.

برای تغییر اطلاعات اکانت خود از جمله تلفن به آدرس www.google.com/settings/personalinfo مراجعه کرده و از گزینه Edit اقدام به تغییر اطلاعات خود کنید. دقت داشته باشید که زبان محیط جیمیل شما نیز از قسمت Language  بر روی English  قرار داشته باشد. اگر در طی استفاده از گیفت کارت خود با خطای High Risk مواجه شدید؛ این بدان معنی است که گوگل به اکانت شما مشکوک شده و آنرا در دست بررسی قرار داده است و باید 48 تا 72 ساعت صبر کنید تا بررسی اکانت شما به پایان برسد. باز هم تاکید میشود که قبل از خرید و یا خرج کردن اعتبار گیفت کارت، آی پی خود را چک کنید. برای این منظور میتوانید از سایت http://www.whatismyip.com استفاده کنید. حتما توجه داشته باشید که کشور شما ایران نباشد زیرا بعضی از برنامه های تغییر آی پی بدرستی کار نکرده و محل فعلی شما را تغییر نخواهند داد.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که قبلا از اعمال تغییرات، سیم کارت خود را از دستگاه خارج نمایید، دقت داشته باشید که حالت پرواز یا به اصطلاح Flight Mode  افاقه نخواهد کرد؛ سپس یکبار دستگاه خود را خاموش و روشن نمایید تا ارتباط شما با گوگل قطع شود.

دقت داشته باشید که ساعت دستگاه خود را برروی یکی از کشورهای آمریکای شمالی مانند کانادا و یا ایالات متحده قرار دهید؛ زبان دستگاه خود را بر روی انگلیسی (US) قرار دهید؛ همچنین اگر چند آدرس جیمیل در دستگاه خود دارید، تنها اکانتی که اطلاعات امنیتی آنرا رعایت نموده اید در دستگاه شما قرار داشته باشد و مابقی اکانت ها را حذف نمایید.

دقت داشته باشید که این اقدامات اولیه، مهمترین و در عین حال پیش پا افتاده ترین نکات امنیتی میباشند که هیچ کس به آنها توجه چندانی ندارد جز متخصصین گوگل که ازین طریق میتوانند هویت افراد را به راحتی شناسایی کنند.

کاربران عزیز توجه داشته باشید که حتی دسترسی درون برنامه ای مبنی بر موقعیت مکانی دستگاه شما باید غیر فعال باشد؛ نرم افزارهایی چت مثل وایبر به راحتی اطلاعات مکانی شما را فاش خواهند کرد.

پس از لحاظ کردن موارد امنیتی مذکور، وارد http://wallet.google.com شده و اطلاعات اکانت جیمیلی که خواهان شارژ آن هستید را وارد نمایید.

اگر پس از ورود، صفحه ای مانند صفحه زیر مشاهده نمودید، نام خود را وارد نموده و اطلاعات مربوط به زیپ کد ( کد شهر و ایالت ) کشور آمریکا را وارد نمایید. گزینه add a payment method later   را انتخاب نوده و ادامه دهید:

زیپ کد آمریکایی را می‌توانید از این سایت یا این سایت  دریافت نمایید

دین صورت که یک کد 5 رقمی بعد از حرف اختصاری است. مثلاً در عکس زیر:

  1. ابتدا کشور ایالات متحده آمریکا (United States) را انتخاب کنید و سپس گزینه Generate را کلیک نمایید. 2. این گزینه مربوط به آدرس محل سکونت و شماره پلاک ساختگی منزل شما در آمریکا میباشد. 3. این گزینه شهر محل سکونت را نشان میدهد. 4. این گزینه مربوط به ایالتی است که شهر شما در آن قرار دارد. 5. این گزینه مربوط به زیپ کد (Zip Code) شهر شما است. 6. این گزینه کد پیش شماره تلفن شما را نشان میدهد. و 7. این شماره نشان دهنده شماره تلفن ساختگی و غیر واقعی منزل شما در شهر واشنگتن آمریکا خواهد بود.

«لازم بذکر است که در هر مرحله از استفاده از گیفت کارت، اپل آی دی و ...، چنانچه به اطلاعات هویت آمریکایی نیاز داشتید میتوانید از این اطلاعات بسته به نیاز خود استفاده نموده و به این قسمت از آموزش مراجعه نمایید.»

پس از وارد شدن به صفحه "والت" (Google Wallet) به آدرس ایمیل خود توجه داشته باشید تا با اکانت اشتباه وارد نشده باشید. در عکس زیر همانطور که ملاحظه میکنید ما با اکانت GiftGift.ir وارد شده ایم که نام آن در بالا سمت راست صفحه قرار دارد.

در این صفحه اگر قبلا خریدی از گوگل پلی انجام داده باشید، لیست اپ های خریداری شده را مشاهده خواهید کرد. حال بر روی آیکون چرخ دنده در بالا سمت راست صفحه کلیک کنید.

در این قسمت اطلاعات اکانت شما نمایش داده می‌شود:

در اینجا نیاز است تا اطلاعات مربوط به آدرس هویت آمریکایی و محل سکونت و شماره تلفن و ... را اضافه کرده و یا آنها راویرایش نمایید؛ بدین منظور میتوانید از آموزش مربوطه که در چند سطر بالاتر ذکر کردیم استفاده نمایید.

اطلاعات را وارد Google Wallet کنید و save نمایید. دقت داشته باشید که در این قسمت باید تمامی اطلاعات را وارد کنید و وارد نمودن شماره تلفن خیلی مهم است. توجه داشته باشید که اگر خطای Not Valid Google Account را دریافت کردید، به هیچ عنوان اطلاعاتی که مشخص کننده هویت ایرانی شما میباشد را وارد نکنید. بسیاری از دوستان در اینگونه موارد شماره تلفن خود را وارد اکانت میکنند که این قضیه باعث بلاک شدن اکانت خواهد شد و در نتیجه دیگر قادر به خرید کردن نمی‌باشید. گاهی اوقات برای حذف شماره تلفن از اکانت خود، گوگل از شما یک شماره تلفن جدید میخواهد که نیاز به وریفای شدن دارد؛ برای این منظور شما باید یک شماره تلفن آمریکایی وارد اکانت خود نمایید ولی مشکل با وریفای نمودن این شماره ها خواهد بود. بدین منظور می‌توانید از سایتهایhttp://www.receivesmsonline.netو http://receivefreesms.com استفاده نمایید. به این صورت که وارد سایت شده و یک شماره انتخاب کرده و به گوگل می‌دهید تا کد را برای شما ارسال کند. سپس روی صندوق دریافت این شماره در سایت موردنظر کلیک کرده و کد را خوانده و وارد نمایید.

 

حال می‌توانید وارد http://play.google.com شده و روی گزینه Redeem کلیک نمایید.

کد گیفت کارت را در کادر باز شده وارد کرده و روی گزینه Redeem کلیک نمایید. دقت داشته باشید که کدام جیمیل خود را شارژ میکنید. در عکس زیر، زیر redeem code آدرس ایمیل خود را مشاهده می‌کنید. مراقب باشید جیمیل اشتباهی شارژ نکنید زیرا بعضی از کاربران چندین ایمیل در دستگاه خود دارند و باید توجه داشته باشند که برای خرید تنها همان جیمیل را شارژ کنند و تغییرات اکانت هم فقط بر روی همان جیمیل باید اعمال شود. برای مثال در تصویر زیر ما اکانت خودمان  را شارژ میکنیم:

حال اگر میخواهید اعتبار اکانت را مشاهده نمایید میتوانید از آدرس http://wallet.google.com وارد قسمت Payment Method شده و اعتبار دلاری حساب گوگل پلی خود را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که تمامی موارد امنیتی ذکر شده در این آموزش تنها در هنگام خرید موزیک و آلبوم و  برنامه ها و یا خرید امکانات در بازی ها مورد نیاز است و در سایر موارد الزامی نمی‌باشند.

در صورت وجود مشکل ، در قسمت نظرات اعلام کنید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود 😉

Comments
9K 0
4 سال پیش

Akharin Booseh (Ft Babak Amini)

Shahin Najafi

7K 0
4 سال پیش

Roshan

Reza Pishro

8K 0
4 سال پیش

Ehsasi

Pooria Putak

6K 0
4 سال پیش

Coronan

Shekib Mosadeq

5K 0
4 سال پیش

Gozaresh

Emza

17 0
4 سال پیش

Khata

Navid Sadr