INTERVIEW with HO3EIN & TEO

sampling culture

مصاحبه ی متنی تیم رادیو فریاد

حصین و تئو ( فرهنگ سمپلینگ )

rd-_-ghah

رادیو فریاد: اخیرا در رابطه با چند کار اخیر حصین سایت ها و پیج های اخباری مبنی بر دزدی (کاور)بودن کار منتشر کردن و با توجه به اینکه کار بن بست حصین بیت ساخته دست  شما بوده . در رابطه با این خبر چیزی هست  که نیاز باشه بگین؟

حصین : 360 روز سال روزی 10 تا آهنگ بیرون میاد ، نمیشه یکی از آهنگها  بیت یا فلوش شبیه هم باشه؟ (نمیگم نمیگم عین هم گفتم شبیه هم) اول این دزدی نیست و دزد بابای حروم زاده شه دوما سمپلینگ کردن دزدی نیست خودش یک فرهنگه که باید جا بیوفته! کرده باشیمم حق انتقاد ندارید چون پولی نمیدین بالا و هنوز کار شروور 8 سال پیش رو همینطور گوش میدید !هنوز همون بیت های قدیمی ! سنتی که نیست برم نوازنده بیارم اگه اینجوری میخواین برین شجریان گوش بدید

میدونید فرهنگ چیه؟ بعد از سمپلینگ حرف میزنید شما؟ هر موقع پول دادین واسه آهنگا اون موقع از فرهنگ حرف بزنید!فرهنگ رسانه ای دارید؟ هر موقع این کارو کردید انتقادتم بکن ما هستیم که وقتمونو میزاریم تو استودیو و شما در حال دور دور. وقتی این حرفا رو پشتش میمونید آدم خستگی تو تنش میمونه و شما باید حمایت کنید جای اینکارا.

 

رادیو فریاد: تئو تا به حال بجزء کاغذ برای کسی آهنگسازی کردی؟

 

تئو: از اونجایی که فکر نکنم خبر داشته باشید من خارج از کشور زندگی میکنم و تحصیل کردم و اکثر کارای من برای خواننده گان غیر ایرانی بوده و من به تازگی وارد کار با خوانندگان فارسی شدم.

 

رادیو فریاد: چون حصین رپر شناخته شده ای هست، این خبر بازتاب زیادی داشته اما تا حالا این مساله در رابطه با بقیه کارهاتم اتفاق افتاده ؟

 
تئو: اصلا! به هیچ عنوان و بدونید توی خارج قانون کپی رایت وجود داره
 

رادیو فریاد :به نظر شما این خبر دزدی بودن یبت ها چرا برای حصین انقدر اتفاق میافته ؟ چون تو کارهای {شب . رد پا . تنهایی . لزجا و جوبیا یا همین کار} این خبر از سایت ها منتشر شد و چند تا پیج بیت اصلی بعضی از این کارارو گذاشتن ؟

 

حصین: اولا یه سری آهنگ بوده که تی دی آهنگسازی کرده و از این کارا هیچ برداشت مالی نداشتیم و این دزدی به حساب نمیاد .زحمت کشیدن و دونه دونه نت هایی که زدن و من بودم و بلاخه بچه ها زحمت کشیدن و جای هیچ انتقاد نیست و به جای انتقاد و دنبال این چیزا بودن سعی کنید این کارارو و بچه ها رو ساپورت کنید اینقدر ما حمایت کردیم و حالا نوبت شماست که حمایت کنید!

 

رادیو فریاد: خوب تئو , شما به عنوان یه اهنگساز میشه درباره فرهنگ سمپلینگ برامون صحبت کنی . اصلا این فرهنگ کی و کجا درست شد و برای چی درست شد و شرایط استفاده از سمپلینگ چیه و کجا میشه ازش استفاده کرد ؟

 

تئو: اول اینو بگم سمپلینگ چی هست و چطور استفاده میشه که خیلی از آهنگسازای ایرانی فکر نکنم بدونن سمپلینگ یعنی چی و چطور استفاده میشه. اولا سمپلینگ کپی رایت نداره و باید کمتر از 30 ثانیه باشه و بیشتر از 10 درصد آهنگ نباشه و اگه شما بخرین میتونین اسم اصلی سمپلینگ رو به کار نبرید و مهم نیست چند تا سمپل رو با هم استفاده کنید و چیز خیلی مهمیه تو آهنگسازی مخصوصا  تو سانک های الکترونیک موزیک یا هیپ هاپ که خیلی آهنگ زنده درونش استفاده نمیشه ولی متاسفانه شنونده  ها سمپلینگ رو دزدی میدونن و در واقع میتونن با یکم تحقیق متوجه بشن سمپلینگ یه چیز کاملا عادیه و تو دنیا یه چیز کاملا عادیه.

برای مثال اخیرا شنیدم میگن بیت بن بست اسکیه و دزدی از ترک mobb deep هست که اینم لینکش

[video width="480" height="360" mp4="https://www.datafaryad.com/wp-content/uploads/2016/09/Mobb-Deep-Type-Beat-Shook-Ones-Pt.-III-YouTube.mp4"][/video]

 Ho3ein - Bonbast

[audio mp3="https://www.datafaryad.com/wp-content/uploads/2016/09/Ho3ein-Bonbast.mp3"][/audio]

در واقع این  mobb deep نیست و یه بنده خدایی اینو نوشته که شبیه بیت های  mobb deep  هست و قیمتش 9.99 سنت هست که اگه توضیحات لینک رو ببنید متوجه میشید  بیت بن بست از بیت  mobb deep فقط گیتار سمپل شده و هیچ چیز دیگه ای از اون سمپل نشده این واسه بعضی ها که هیچی از سمپلینگ نمیدونن این دوستان اگه یکم تحقیق کنن همه چیز رو متوجه میشن.

رادیو فریاد: به نظر شما با شرایط الان این اصطلاح سمپلینگ و یا استقاده از لوپ ها . بیشتر وسیله ای برای توجیح دزدی اهنگسازها نیس . چون سمپلینگ یا لوپ های مجزا شده که شامل درام و بقیه سازهای لازم در یک کار هست همگی دانلود شده و کنار هم چیده میشه . پس فرهنگ موسیقی ایرانی چی میشه.پس نقش اهنگساز فقط چیدن اینها کنار هم هستش.پس نقش نوآوری و خلاقیت در موزیک چی میشه؟

 

تئو: به نظر شما وقتی  kanye west,the game ,drake   از این چیزا استفاده میکنن اونا رو به دزدی محکوم میکنن؟ اگه خیلی هم مشتاقین لینک کاراشونو بدم کارای سمپل کردنشونو گوش کنید

حصین: اگه امکانش باشه خودمون میزنیم یا از یه جایی تهیه میکنیم یا میخریم ما خودمون نمیشینیم سه تار بزنیم اگه پیدا نکردیم هم سوادشو داریم که خودمون بسازیم.   

 

رادیو فریاد: شما گفتین در موسیقی  هایی که برای خواننده ها مخصوصا هبب هاپی ها  میزنین از لوپ ها و سمپل ها استفاده میکنین . لوپ ها و سمپل هارو خودتون میسازین یا از جای دیگه ایی تهییه میکنی؟کجا؟

 

تئو: من درس اینو خوندم مدرک گرفتم که تمامی کارارو خودم بسازم از ملودی تا کورد یا مود آهنگ.

 

یه توضیح در مورد اینترو آهنگ حصین که شباهت زیادی به آهنگ  داشت بدین؟ The Recipe (feat. Dr. Dre)

تئو: اگه واقعا شبیه این آهنگ میدونین ما واقعا خیلی خوشحالیم که فلو های dr dre o kendrick lamar   شبیه کارامونه!

در آخرم به سایت ها و پیج ها بگم بجای اینکه اینقدر دنبال خراب کردن و بهونه گیری از خواننده های ایرانی باشین حمایتشون کنید و اینقدر تخریب نکنید

intervie-01

رادیو فریاد تنها رادیو تخصصی و 24 ساعته ی هیپ هاپ
Comments
6K 0
2 سال پیش

Akharin Booseh (Ft Babak Amini)

Shahin Najafi

4K 0
2 سال پیش

Roshan

Reza Pishro

5K 0
2 سال پیش

Ehsasi

Pooria Putak

3K 0
2 سال پیش

Coronan

Shekib Mosadeq

3K 0
2 سال پیش

Gozaresh

Emza

17 0
2 سال پیش

Khata

Navid Sadr